Informacje prasowe

84% firm w Polsce doświadcza opóźnień w płatnościach – czas odwrócić ten trend
Biuro Informacji Kredytowej
Aż 84% przedsiębiorców w Polsce przyznaje, że ich kontrahenci nie regulują zobowiązań w terminie, a co trzecia firma czeka na zapłatę faktur dłużej niż 60 dni, jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy BIK w IV kwartale 2025 roku. Tymczasem wielu właścicieli firm miesiącami biernie czeka na swoje należności i nie reaguje obawiając się utraty relacji biznesowych. W ten sposób opóźnienia w płatnościach stały się rynkową normą – czas to zmienić.
Czytaj 84% firm w Polsce doświadcza opóźnień w płatnościach – czas odwrócić ten trend
BIK: o 41,3% r/r wzrosła wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe w grudniu 2025 r.
Biuro Informacji Kredytowej
O 41,3% r/r wzrosła wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe w grudniu 2025 r. – informuje BIK Indeks Popytu na Kredyty Mieszkaniowe. Średnia wartość wnioskowanego kredytu mieszkaniowego w grudniu 2025 r. wyniosła 487,77 tys. zł i była wyższa o 9,7% r/r.
Czytaj BIK: o 41,3% r/r wzrosła wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe w grudniu 2025 r.
BIK: Dane o rynku kredytowym w listopadzie 2025 r.
Biuro Informacji Kredytowej
W listopadzie 2025 r., w porównaniu do listopada 2024 r., w ujęciu liczbowym banki i SKOK-i udzieliły więcej trzech rodzajów kredytów: mieszkaniowych (+22,3%), ratalnych (+21,5%), gotówkowych (+8,0%). Natomiast mniej wydały kart kredytowych (-9,2%). W ujęciu wartościowym banki i SKOK-i przyznały wyższą wartość wszystkich rodzajów kredytów: mieszkaniowych (+30,7%), gotówkowych (+17,6%), ratalnych (+5,9%), jak i kart kredytowych (+2,6%).
Czytaj BIK: Dane o rynku kredytowym w listopadzie 2025 r.

Subskrypcja materiałów prasowych i eksperckich Grupy BIK

Subskrybuj

Publikacje Grupy BIK

Newsletter - klienci indywidualni
Czytaj
Newsletter - mikrofirmy
Czytaj
Newsletter o rynku pożyczkowym
Czytaj
Raporty BIK
Czytaj

Grupa BIK w social media