facebook web

Informacje prasowe

Filtruj kategorie

Czy cukiernictwo to na pewno słodki biznes? Długi branży sięgają 116 mln zł

BIG InfoMonitor
Tłusty czwartek to świetna okazja żeby sobie pofolgować. Piekarze i cukiernicy zacierają ręce licząc na dobry utarg. Tylko tego dnia Polacy zjadają co roku ponad 100 mln pączków. Mimo, że lubimy słodycze, nie zawsze przekłada się to na dobrą kondycję finansową branży. Producenci wyrobów mącznych takich jak pieczywo i ciastka mają zaległe zobowiązania względem kontrahentów i banków na poziomie ponad 116 mln zł – wynika z danych zgromadzonych w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor i BIK.
Więcej

Blisko co trzeci przedsiębiorca ma kłopoty z płynnością. W 2019 upadłość ogłosiło ponad tysiąc firm

BIG InfoMonitor
Część polskich firm ma spory problem z utrzymaniem płynności finansowej rozumianej, jako regulowanie na czas swoich zobowiązań. Jak wskazuje badanie BIG InfoMonitor, dla 16 proc. przedsiębiorstw są to duże lub regularnie powracające kłopoty. Najbardziej zagrożone są podmioty z branży transportowej i handlowej. Problemy z płynnością mogą przełożyć się na relacje biznesowe, a w najgorszym wypadku doprowadzić do finansowej ruiny. Tylko w 2019 upadłość ogłosiło ponad tysiąc podmiotów.
Więcej

Finanse Polaków: Nic tak nie denerwuje jak rosnące ceny

BIG InfoMonitor
Co najbardziej frustruje Polaków? Podwyżki frustrują połowę rodaków, a na drugą pozycję najbardziej irytujących spraw przesunęły się niskie zarobki, które w zeszłym roku denerwowały najbardziej – wynika z badania zleconego przez Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor. Na kolejnych miejscach listy frustracji znalazła się też perspektywa niskiej emerytury, dalej negatywne informacje w mediach, które nieznacznie wyprzedziły nawet nienajlepszy stan zdrowia. Powodów do narzekań nie widzi jedynie co dwudziesty badany.
Więcej

Kochajmy się jak bracia, liczmy jak Polacy - czyli finansowe Walentynki naszych rodaków

BIG InfoMonitor
Lubimy okazywać swoje uczucia nie tylko w Walentynki, ale jak się okazuje nie zawsze są one pozytywne, szczególnie jeśli w grę wchodzą pieniądze. O ile, w co drugim domu panuje harmonia, to regularne boje o wydatki toczy około 17 proc. z nas. Najczęściej do sporów dochodzi pomiędzy partnerami a prowokują chętniej kobiety. Częściej o pieniądze spierają się osoby, które posiadają dzieci, są w związku partnerskim lub małżeńskim albo są w gorszej sytuacji finansowej – wynika z badania przeprowadzonego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.
Więcej

BIK: Kredyt w parach czy osobno?

Biuro Informacji Kredytowej
Czy kredyt łatwiej jest uzyskać we dwójkę niż samemu? Połączenie dochodów dwóch lub więcej osób jako źródła spłaty jednego kredytu to szansa na wzrost zdolności kredytowej, a często także atrakcyjniejsze warunki kredytu. Z analizy BIK wynika, że aż o 17% wyższą wartość kredytu mieszkaniowego uzyskuje para niż singiel. Z kolei dla kredytów gotówkowych ta różnica wynosi aż 172% na korzyść dwojga lub więcej kredytobiorców. Należy jednak pamiętać, że zobowiązanie, zaciągnięte w kilkuosobowej grupie, równorzędnie wpływa na zdolność kredytową każdego z osobna.
Więcej

Najwięcej zaległości w całej gospodarce ma handel. Zadłużenie sklepów przekroczyło 7,4 mld zł

BIG InfoMonitor
Co czeka handel w roku 2020? Nie tylko wiele nowych wyzwań, ale także konieczność uporania się z przeszłością. Przeterminowane zadłużenie branży wobec kontrahentów i banków wynosi ponad 7,4 mld zł. Jest to najwyższy wynik ze wszystkich sektorów gospodarki. Tylko w ostatnim roku dług wzrósł o ponad 1,3 mld zł. Dziś problem dotyczy ponad 74 tys. podmiotów. – wskazuje raport Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor „Handel w obliczu wyzwań”.
Więcej