facebook web

Informacje prasowe

Filtruj kategorie

Koronawirus całkowicie sparaliżował działanie 30 proc. firm, ożywił 3 proc.

BIG InfoMonitor
Blisko połowa firm, w warunkach kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, utrzyma stabilność finansową najwyżej 2-3 miesiące. Co siódma firma, jest w stanie wytrwać do 4 tygodni, a część już nie daje rady. Przytłoczeni sytuacją przedsiębiorcy oczekują pomocy Państwa, przede wszystkim chcieliby anulowania i odroczenia składek ZUS, przejęcia płatności zasiłków chorobowych od 1 dnia oraz preferencyjnych kredytów na 0 proc. – wynika z badań przeprowadzonych dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, przez Research&Grow.
Więcej

Program 500+ - rodzice za, bezdzietni przeciw

BIG InfoMonitor
1 kwietnia mijają 4 lata od wprowadzenia rządowego Programu „Rodzina 500+”. Rocznica przypada w samym środku zamieszania związanego z epidemią koronawirusa, które poza konsekwencjami zdrowotnymi jeszcze większe skutki może mieć dla kieszeni Polaków. Pomoc z programu 500 plus podratuje więc niejeden nadwyrężony kwarantanną budżet. Od lipca 2019 r. z programu korzysta już około 6,8 mln dzieci – to pozwala opłacać bieżące rachunki co szóstej rodzinie, która dostaje 500 plus – wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.
Więcej

Komunikat BIG InfoMonitor w sprawie uwzględniania w bazie odroczenia (zawieszenia) spłaty rat oferowanych przez banki w związku z pandemią koronawirusa COVID 19

BIG InfoMonitor
Fakt skorzystania przez klientów banków z „wakacji kredytowych” nie będzie odnotowywany w bazie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i nie wpłynie na ich wiarygodność finansową. Banki, które zaoferują możliwość odroczenia (zawieszenia) spłaty rat kapitałowo-odsetkowych lub rat kapitałowych nie będą zgłaszały do BIG InfoMonitor korzystających z tego rozwiązania jako niesolidnych dłużników. Nie będą bowiem uznawały „wakacji kredytowych” jako opóźnienia w płatności zobowiązań.
Więcej

Newsletter BIK o rynku pożyczkowym

Biuro Informacji Kredytowej
W lutym 2020 r., w porównaniu do lutego 2019 r. w ujęciu wartościowym firmy pożyczkowe udzieliły pożyczek na kwotę niższą o -3,9%, natomiast w ujęciu liczbowym, odnotowano wzrost liczby udzielonych pożyczek o +2,6%. Łączna sprzedaż firm pożyczkowych współpracujących z BIK wyniosła w lutym br. 534 mln zł w ujęciu wartościowym oraz 223,5 tys. w ujęciu liczbowym.
Więcej

Komunikat BIK: uwzględnianie w Bazie BIK odroczenia (zawieszenia) spłaty rat oferowanych przez banki w związku z pandemią koronawirusa COVID 19

Biuro Informacji Kredytowej
Fakt skorzystania przez klienta z „wakacji kredytowych” nie będzie miał negatywnego wpływu na historię kredytową klienta w BIK, nie obniży też Scoringu BIK.
Więcej

Kredyt Trendy - raport BIK za rok 2019

Biuro Informacji Kredytowej
Polecamy uwadze cykliczną publikację BIK: Kredyt Trendy za rok 2019, a w Raporcie: pogłębione analizy, obserwacje i komentarze ekspertów BIK z obszaru Business Intelligence. Prezentujemy obraz rynku kredytowego i pożyczkowego w Polsce, omawiamy ciekawe zjawiska zachodzące w segmentach dot. osób prywatnych i mikroprzedsiębiorstw.
Więcej