Nowe technologie sposobem na bezpieczeństwo firm i ich klientów
Biuro Informacji Kredytowej
Skala zagrożeń, takich jak defraudacje środków finansowych czy wyłudzenia kredytów, to jedno z kluczowych wyzwań, z jakimi mierzą się firmy na całym świecie. Potwierdza to dwóch na pięciu respondentów międzynarodowego badania, zrealizowanego przez Instytut Forrester Consulting. Zaledwie co siódmy badany w regionie określa poziom zabezpieczeń stosowanych przez swoją firmę jako dobry. W obliczu rosnącej liczby cyberprzestępstw, biznes dostrzega potrzebę inwestowania w efektywny system do zapobiegania wyłudzeniom. Na blisko 900 ankietowanych firm z Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (EMEA), Polska jest w czołówce krajów, które są najlepiej przygotowane do walki z cyberoszustwami. Najnowsza technologia, zastosowana na naszym rodzimym rynku, to Platforma Antyfraudowa BIK - już uchroniła sektor bankowy przed utratą 147 mln zł.
Czytaj
Newsletter kredytowy BIK – najnowsze dane o sprzedaży kredytów w Polsce
Biuro Informacji Kredytowej
W październiku 2019 r., w porównaniu do października 2018 r., w ujęciu wartościowym, banki i SKOK-i udzieliły kredytów na wyższą kwotę w trzech z czterech grup produktowych. Najwyższe wzrosty odnotowały limity kredytowe (+14,7%) oraz kredyty mieszkaniowe (+12,8%), wzrosły również karty kredytowe (+4,2%). Sprzedaż kredytów konsumpcyjnych spadła o (-2,1%). W ujęciu liczbowym, w stosunku do października 2018 r., odnotowano wzrost sprzedaży kart kredytowych (+16,5%) i kredytów mieszkaniowych (+4,4%), spadek dotyczył zaś limitów kredytowych (-14,3%).
Czytaj
Newsletter kredytowy BIK – najnowsze dane o sprzedaży kredytów w Polsce
Biuro Informacji Kredytowej
We wrześniu 2019 r., w porównaniu do września 2018 r., w ujęciu wartościowym, banki i SKOK-i udzieliły kredytów na wyższą kwotę we wszystkich czterech grupach produktowych. Najwyższe wzrosty odnotowały kredyty mieszkaniowe (+20,7%) oraz limity kredytowe (+19,4%). Sprzedaż kredytów konsumpcyjnych wzrosła o (+9,3%), a kart kredytowych o (+11,6%). W ujęciu liczbowym, w stosunku do września 2018 r. odnotowano wzrost sprzedaży kart kredytowych (+22,5%), kredytów mieszkaniowych (+10,8%) oraz kredytów konsumpcyjnych (+0,8%). W przypadku limitów kredytowych dynamika jest ujemna: (-9,1%).
Czytaj