facebook web

Informacje prasowe

Filtruj kategorie

Moda na bezpieczeństwo, nie tylko na stoku

Biuro Informacji Kredytowej
Ryzyko związane z wyłudzeniem czyha nie tylko na wyjazdach, w okresach wzmożonego ruchu turystycznego, ale także na co dzień. Dlatego sposobem na ochronę swoich pieniędzy, uniknięcie nerwowych sytuacji i stratę czasu na ich wyjaśnianie jest włączone ostrzeżenie przed wyłudzeniem. Taką funkcję pełni aktywny Alert BIK, który raz aktywowany zapewnia ochronę przez 12 miesięcy, działa 24/h, 7 dni w tygodniu, czuwa non-stop, działa jak sygnał ostrzegaczy i pomaga ustrzec się przed wyłudzeniem.
Więcej

BIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniósł w styczniu 2020 r. (+24,5%)

Biuro Informacji Kredytowej
Nadal utrzymuje się bardzo wysoki popyt na finasowanie nieruchomości kredytem bankowym. Pierwszy w tym roku styczniowy odczyt Indeksu wyniósł (+24,5%) i jest już piątym z rzędu odczytem o wyższej wartości niż miesiąc wcześniej.
Więcej

BIG InfoMonitor: Na wyboistej drodze firm transportowych zaległości przekroczyły 1,5 mld zł

BIG InfoMonitor
Branżę transportową w nadchodzącym czasie czekają liczne ostre zakręty. Pierwszy mocno niebezpieczny to unijny pakiet mobilności, który negatywnie wpłynie na konkurencyjność polskich firm za granicą. Kolejne to osłabienie gospodarcze w kraju i niedobory pracowników. Nie mniejszym problemem są rozliczenia z dostawcami i zleceniodawcami. Transport na koniec III kw. 2019 r. ma w bazach BIG InfoMonitor i BIK ponad 1,5 mld zł zaległości wobec banków i partnerów biznesowych. Sam też najczęściej skarży się, że zamawiający usługi nie płacą na czas. Jak wynika z raportu „Powolne hamowanie rozpędzonego transportu” przygotowanego przez Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor problem dotyka aż 9,1 proc. firm transportowych i jest to najwyższy odsetek ze wszystkich sektorów gospodarki.
Więcej

Aktualności BIK: Portret frankowicza

Biuro Informacji Kredytowej
W ciągu ostatnich trzech lat (2017 – 2019) liczba czynnych kredytów mieszkaniowych we frankach szwajcarskich zmniejszyła się o 13,3%. Na 31 grudnia 2019 r. pozostawało w spłacie 451,63 tys. tych zobowiązań, a łączna wartość portfela mieszkaniowych kredytów frankowych wynosiła 101,8 mld zł.
Więcej

Newsletter BIK o rynku pożyczkowym

Biuro Informacji Kredytowej
BIK podsumował 2019 r. na rynku pożyczkowym: w ciągu całego roku 2019 r. firmy pożyczkowe udzieliły 2 745,1 tys. pożyczek na kwotę 6,821 mld zł. W grudniu 2019 r. firmy pożyczkowe udzieliły finansowania na kwotę 533 mln zł, przyznając 232,3 tys. pożyczek. Obecne odczyty w porównaniu do grudnia 2018 r. wskazują, że w ujęciu wartościowym firmy pożyczkowe udzieliły pożyczek na kwotę niższą o (-4,2%), natomiast w ujęciu liczbowym odnotowały wzrost o (+4,6%). Średnia wartość pożyczki pozabankowej przyznanej w grudniu br. wyniosła 2 295 zł i była niższa o (- 8,5 %) od średniej wartości pożyczki udzielonej w grudniu 2018 r.
Więcej

BIK – prognozy na rok 2020 i podsumowanie 2019 r. na rynku kredytowo-pożyczkowym

Biuro Informacji Kredytowej
BIK podsumowuje kredytowo – pożyczkowy rok 2019 oraz prognozuje rok 2020, zapowiadając 75 mld kredytów konsumpcyjnych oraz powyżej 70 mld kredytów mieszkaniowych. W roku 2019 dzięki Platformie Antyfraudowej BIK przed wyłudzeniem ochroniono ponad 100 mln zł.
Więcej