Informacje prasowe

Filtruj kategorie

BIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniósł w lutym 2021 r. (+17,1%)

Biuro Informacji Kredytowej
Drugi w tym roku, dodatni odczyt BIK Indeksu Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks – PKM) wyniósł 17,1%, co oznacza, że w lutym 2021 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 17,1% w porównaniu z lutym 2020 r. Wartość BIK Indeksu – PKM informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych.
Więcej

Nowy przedmiot BIK na SGH. Praktycy biznesu na rzecz edukacji

Biuro Informacji Kredytowej
W Szkole Głównej Handlowej odbył się inauguracyjny wykład, przeprowadzony przez prezesa Zarządu Biura Informacji Kredytowej, dr. Mariusza Cholewę. Otworzył on tym samym nowy przedmiot, związany z obszarem big data: „Zastosowanie Business Intelligence w analizach sektora finansowego”. Zajęcia prowadzone przez praktyków i ekspertów BIK, służą przyswojeniu przez studentów pogłębionej wiedzy z zakresu metodologii i zaawansowanych technik analitycznych. Inicjatywa połączenia świata nauki i edukacji ze światem praktyki gospodarczej, realizowana jest w ramach porozumienia o współpracy BIK ze Szkołą Główną Handlową.
Więcej

Newsletter BIK o rynku pożyczkowym (dane styczeń 2021 r.)

Biuro Informacji Kredytowej
W styczniu 2021 r. łączna sprzedaż firm pożyczkowych, współpracujących z BIK, wyniosła 471 mln zł. W porównaniu do stycznia 2020 r. firmy pożyczkowe udzieliły pożyczek na kwotę niższą o (-19,7%). Średnia wartość udzielonej w styczniu 2021 r. pożyczki pozabankowej wyniosła 2 215 zł i była niższa od średniej wartości pożyczki udzielonej w styczniu 2020 r. o (-3,3%).
Więcej

Newsletter kredytowy BIK. Mikroprzedsiębiorcy - najnowsze dane o sprzedaży kredytów dla mikrofirm (styczeń 2021 r.)

Biuro Informacji Kredytowej
W styczniu 2021 r., w porównaniu do stycznia 2020 r., banki udzieliły dużo mniej kredytów mikroprzedsiębiorcom zarówno w ujęciu liczbowym (-29,4%), jak i wartościowym (-33,1%). W ujęciu liczbowym banki przyznały o (-35,3%) mniej kredytów obrotowych, o (-14,9%) mniej kredytów w rachunku bieżącym oraz o (-24,0%) inwestycyjnych. ...
Więcej

Newsletter kredytowy BIK – najnowsze dane o sprzedaży kredytów w Polsce (styczeń 2021 r.)

Biuro Informacji Kredytowej
W styczniu 2021 r., w porównaniu do stycznia 2020 r., banki i SKOK-i udzieliły mniej wszystkich rodzajów produktów kredytowych w ujęciu liczbowym. Przyznano o 35,0% mniej limitów na kartach kredytowych, o 33,6% mniej kredytów gotówkowych, o 11,0% mniej kredytów mieszkaniowych oraz o 1,8% ratalnych. W ujęciu wartościowym banki i SKOK-i przyznały o 39,4% niższą wartość limitów kartowych, wartość kredytów gotówkowych spadła o 26,7% , a mieszkaniowych o 4,7%. Wzrost udzielonej wartości odnotowały w styczniu br. jedynie kredyty ratalne (+ 1,0%). W pierwszym miesiącu 2021 r. banki i SKOK-i udzieliły łącznie 187,6 tys. kredytów gotówkowych na kwotę 3,96 mld zł oraz 262,1 tys. kredytów ratalnych na kwotę 1,13 mld zł, a kredytów mieszkaniowych 16,8 tys. na kwotę 5,13 mld zł.
Więcej

We dwoje łatwiej o kredyt mieszkaniowy, ale na jaki kredyt nas stać – podpowie Analizator kredytowy BIK

Biuro Informacji Kredytowej
Współdzielenie kredytu to nie tylko szansa na wzrost zdolności kredytowej, ale także wspólna odpowiedzialność za terminową spłatę zaciągniętego zobowiązania. Ponad 63% kredytów mieszkaniowych jest udzielanych dla dwóch lub więcej współkredytobiorców. Jak wynika z analiz BIK, aż o 19% wyższą wartość kredytu mieszkaniowego uzyskuje para niż singiel. Jednak przed podjęciem tak ważnej życiowej decyzji o finansowaniu swojego wymarzonego „M”, należy się solidnie przygotować. Pomaga w tym Analizator kredytowy, który wyliczy nasze szanse na kredyt.
Więcej