facebook web

Informacje prasowe

Filtruj kategorie

Polacy zaciskają pasa sobie i gospodarce

BIG InfoMonitor
Inflacja i skutki lockdownu oraz trwającej wciąż pandemii coraz bardziej dają się we znaki. Niemal czterech na pięciu Polaków odczuwa wzrost cen, a  ponad połowa ma większe problemy z codziennymi wydatkami niż przed koronawirusem. Ale nawet jeśli komuś wiedzie się lepiej niż wcześniej i tak z obawy o przyszłość, problemy gospodarki, wzrost bezrobocia zastanawia się jak ograniczać koszty. Oszczędzać chce prawie każdy - wynika z badania przeprowadzonego przez research&grow na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Nie jest to dobra wiadomość dla gospodarki.
Więcej

BIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniósł w lipcu 2020 r. (-3,5%)

Biuro Informacji Kredytowej
Wartość BIK Indeksu - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks – PKM) informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych. Kolejny, siódmy w tym roku odczyt Indeksu wyniósł -3,5%, co oznacza, że w lipcu 2020 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższą o 3,5% w porównaniu z lipcem 2019 r.
Więcej

BIK: monitoring popytu i podaży kredytów dla mikroprzedsiębiorców po I półroczu 2020 r.

Biuro Informacji Kredytowej
Według danych BIK, wartość portfela kredytów mikroprzedsiębiorców na 30 czerwca 2020 r. wyniosła 69,7 mld zł i była wyższa o 1,2 mld zł (1,8%) w porównaniu do analogicznego półrocza 2019 r. Jednak pierwsze sześć miesięcy 2020 r. pod wpływem infekcji wirusa COVID-19, zakończyło się ujemnym odczytem dynamiki sprzedaży wszystkich produktów kredytowych. Kredytów obrotowych banki udzieliły na kwotę niższą o 27,5% a inwestycyjnych o 42,6% w porównaniu do pierwszego półrocza 2019 r.
Więcej

Alerty BIK - w nowej usłudze ochrony danych osobowych w pakiecie PZU Dom

Biuro Informacji Kredytowej
PZU jeszcze lepiej zadba o ochronę danych osobowych swoich klientów. Dzięki nowoczesnej usłudze Alerty BIK w pakiecie PZU Dom, posiadacze polisy dostaną powiadomienia SMS-em i e-mailem o próbie wyłudzenia kredytu lub pożyczki z wykorzystaniem ich danych.
Więcej

Newsletter BIK o rynku pożyczkowym, czerwiec 2020 r.

Biuro Informacji Kredytowej
W czerwcu 2020 r., w porównaniu do czerwca 2019 r. w ujęciu wartościowym firmy pożyczkowe udzieliły pożyczek na kwotę niższą o (-50,2%), spadek w ujęciu liczbowym wyniósł (-38,0%). W pierwszym półroczu 2020 r. firmy pożyczkowe udzieliły o (-26,6%) mniej pożyczek, a wartościowo udzieliły finansowania na kwotę niższą o (-35,7%) niż w analogicznym okresie zeszłego roku.
Więcej

Newsletter kredytowy BIK, czerwiec 2020 r. Najnowsze dane o sprzedaży kredytów w Polsce

Biuro Informacji Kredytowej
W czerwcu 2020 r., w porównaniu do czerwca 2019 r., banki i SKOK-i udzieliły dużo mniej prawie wszystkich rodzajów produktów kredytowych zarówno w ujęciu wartościowym, jak i liczbowym. W ujęciu liczbowym banki przyznały o (-41,8%) mniej kart kredytowych, o (-29,9%) mniej kredytów gotówkowych i o (-23,2%) mniej kredytów mieszkaniowych.
Więcej