BIK wyróżniony „Pro Juvenes 2020”

W dniu 8 listopada 2020 r. Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, skupiający wszystkie samorządy studenckie w kraju, uhonorował BIK Nagrodą Specjalną Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes” w kategorii Rozwój wiedzy i kompetencji studentów. Ze szczególnym uznaniem spotkało się strategiczne wsparcie sektorowych programów edukacyjnych oraz platforma edukacyjna ScoreHunter. Relację z Gali wręczenia nagród można zobaczyć na https://lnkd.in/eMhrsaf

Edukacja finansowa to bardzo istotna część działalności Biura Informacji Kredytowej, które od lat realizuje inicjatywy, mające na celu wzrost świadomości konsumentów w obszarze budowania wiarygodności finansowej oraz ochrony tożsamości. Od ponad 10 lat aktywnie uczestniczy w programie Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, realizowanym wspólnie ze Związkiem Banków Polskich i BIG InfoMonitor. W ostatnim czasie do działań edukacyjnych skierowanych do studentów włączył Platformę grywalizacyjną Score Hunter - internetowe narzędzie dydaktyczne, z którego do końca ubiegłego roku akademickiego skorzystało blisko 31 tys. studentów polskich uczelni.

Platforma łączy aspekt edukacyjny i rozrywkowy, stwarza możliwość eksperymentowania w świecie gry, by w efekcie zdobytą wiedzę i wnioski wykorzystać w praktyce. Jej celem jest przekazywanie wiedzy na temat m.in. budowania wiarygodności finansowej, systemu wymiany informacji kredytowych, ochrony i bezpieczeństwa danych osobowych.  Uniwersalność podejmowanych zagadnień sprawia, że platforma Score Hunter może być wykorzystywana wśród pracowników naukowych i studentów niezależnie od kierunku studiów. Co więcej, doskonale wpisuje się w ideę studiowania w trybie zdalnym – z jednej strony stymuluje do samodzielnego zgłębiania wiedzy, a z drugiej motywuje poprzez wprowadzenie elementu gry, pozwalając na konfrontację z innymi użytkownikami.

- Wyróżnienie „Pro Juvenes 2020” odbieramy z wielką radością i satysfakcją. BIK od wielu lat aktywnie działa w obszarze edukacji ekonomicznej, skierowanej głównie do studentów, jako młodych konsumentów i przedsiębiorców. Lata studiów to dla młodego człowieka bardzo ważny czas, również jeśli chodzi o kwestie finansów i realizacji pierwszych inicjatyw zawodowych. W naszej opinii to najlepszy czas na kształtowanie właściwych postaw, które w późniejszym okresie zaowocują podejmowaniem właściwych decyzji, dbaniem o własne bezpieczeństwo i wiarygodność finansową - mówi Małgorzata Bielińska, Dyrektor ds. Edukacji Grupy BIK.

Sprawdź swoją historię kredytową

Pobierz Raport BIK

Małgorzata Bielińska
Dyrektor ds. Edukacji Grupy BIK
Biuro Informacji Kredytowej
+48 22 348 41 03 +48 512 164 103 malgorzata.bielinska@bik.pl