Toruńskie liceum i zwycięski score od BIK

Znamy zwycięzców gry edukacyjnej Score Hunter, uruchomionej przez BIK. Laureatem drugiej edycji jest V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Toruniu – uczniowie tej szkoły zdobyli pięć najwyższych wyników oraz wykazali największą aktywność w Konkursie. Zaangażowanie i entuzjazm uczestników gry Score Hunter potwierdza, że forma gamifikacyjna to atrakcyjna i skuteczna metoda edukacji, która potrafi skupić uwagę młodzieży na niełatwych tematach z dziedziny finansów.

Zakończyła się II ogólnopolska edycja Konkursu Score Hunter dla uczniów szkól ponadpodstawowych. Z przyjemnością informujemy, że największą liczbą prawidłowych wyników pierwsze miejsce zdobyli uczniowie V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Toruniu. Są to:

  • Rafał Sak
  • Joachim Walczak
  • Igor Bohuszko
  • Mateusz Olszewski
  • Krzysztof Mulski

Gratulujemy laureatom oraz nauczycielowi koordynującemu projekt, Pani Katarzynie Rybickiej.

Co to jest Score Hunter

Score Hunter to platforma gamifikacyjna mająca na celu edukację w obszarze budowania własnej wiarygodności finansowej. Skierowana jest do każdego, niezależnie od wieku, kto chce nauczyć się odpowiedzialnego pożyczania, a także jak chronić własną tożsamość oraz sprawniej poruszać się w dziedzinie finansów. Uczniowie zdobywają wiedzę Platforma to proste, przyjazne narzędzie, dzięki któremu młodzi ludzie mogą dowiedzieć się przede wszystkim czym jest historia kredytowa, i jak sami mogą z niej korzystać w niedalekiej przyszłości.

Do II edycji Konkursu, który ma charakter ogólnopolski, zgłosiło się 21 szkół ponadgimnazjalnych, a liderem okazało się liceum z województwa kujawsko-pomorskiego.

- Score Hunter to super projekt wspomagający nauczanie przedsiębiorczości. Jak bardzo spodobał się on uczniom widać po wynikach. Ponad 200 uczniów z mojej szkoły bawiło się świetnie walcząc o punkty w grze. Sukces projektu polegał na tym, że nie tylko dał on młodzieży szansę współzawodnictwa, ale przymusił ich do poszerzenia swojej wiedzy z finansów, a w szczególności z trudnego i bardzo ważnego tematu kredytów. Baza wiedzy projektu jest bardzo dobrze przygotowana tak dla ucznia jak i dla nauczyciela. Wyrabia nawyk samokształcenia i co najważniejsze pokazuje praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Z przyjemnością nagradzałam osiągnięcia moich wychowanków z przeświadczeniem, że wiedzą jak bezpiecznie funkcjonować na rynku finansów – mówi Katarzyna Rybicka, Koordynator Projektu w V Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu.

Score Hunter przenosi użytkownika w świat tematów niełatwych, lecz opowiedzianych w przystępny sposób, z lekkim przymrużeniem oka. Wystarczy się zarejestrować i włączyć do gry. Za wykonanie prostych zadań i quizów oraz prawidłowe odpowiedzi, przyznawane są punkty, które można wymienić na nagrody. Dla kreatywnych i spragnionych rywalizacji użytkowników opracowano tzw. wyzwania, czyli specjalny typ zadań, dzięki którym zdobywa się dodatkowe punkty. W każdej chwili, na własnym koncie, można sprawdzić statystyki, liczbę zdobytych punktów oraz swoją pozycję na tle innych graczy.

Według GUS, na 31,5 mln dorosłych Polaków, 3,1 mln to osoby między 18 a 24 rokiem życia. Młodzi coraz odważniej podchodzą do pożyczania pieniędzy. Z danych BIK wynika, że ponad 639 tys. osób w wieku do 24 lat zaciągnęło ponad 1,1 mln kredytów, a ich wartość to prawie 10 mld zł. Właśnie dlatego BIK zdecydował się na uruchomienie platformy edukacyjnej, której celem jest oswajanie młodych ludzi z tematyką bezpiecznego pożyczania i budowania własnej wiarygodności finansowej.

- W lekki, przystępny a zarazem nowoczesny sposób, jakim jest gra, chcemy przekazać wiedzę na temat korzyści płynących z posiadania dobrej historii kredytowej, przypomnieć o konieczności chronienia swoich danych osobowych i pokazać, w jaki sposób kształtuje się wiarygodność finansową. Mniej zorientowanym chcemy uświadomić, czym zajmuje się BIK, co to jest scoring albo z czym wiąże się poręczenie kredytu – mówi Małgorzata Bielińska, Dyrektor ds. Edukacji Grupy BIK.

Platforma edukacyjna Score Hunter łączy aspekt rozrywkowy i edukacyjny. Udostępnia wiedzę na temat finansów, którą możemy wykorzystać w realnym świecie. Jak wskazują badania opinii, w tym przedmiocie wciąż brakuje wiedzy. Potencjał jest duży, bo niemal prawie połowa dorosłych Polaków korzysta z różnych kredytów i pożyczek. Powinni więc posiadać przynajmniej podstawową wiedzę
o tym, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zarządzać swoimi finansami.

Konkurs dla szkół ponadpodstawowych został zrealizowany we współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości.

 

Metryka gry Score Hunter

Firma: BIK

Branża: IT, finanse

Obszar tematyczny: wiarygodność finansowa, ochrona tożsamości

Producent wykonawczy: Gamfi

Gra Score Hunter obsługiwana jest na komputerach i urządzeniach mobilnych (na monitorach dotykowych, oraz tabletach i smartfonach).

Załączniki