Punkty od BIK – gra ScoreHunter.pl

BIK uruchomił kolejną edycję gry Score Hunter skierowaną dla każdego, niezależnie od wieku, kto chce dbać o swoją tożsamość, brał lub zamierza wziąć kredyt czy pożyczkę. Każdy, kto zdecyduje się zarejestrować na scorehunter.pl ma szansę zdobyć praktyczną wiedzę w zakresie odpowiedzialnego zaciągania kredytów oraz podnieść swoje kwalifikacje z zakresu budowania własnej wiarygodności finansowej. Użytkownik dowie się, jak chronić własne dane osobowe, zastrzec zgubiony dowód i uniknąć konsekwencji wyłudzenia kredytu na skradzioną tożsamość.

Biuro Informacji Kredytowej nie tylko wspiera konsumentów, firmy oraz instytucje finansowe
w dostarczaniu informacji o historii kredytowej 15,3 mln dorosłych Polaków, ale także od wielu lat oferuje swoim konsumentom szereg działań edukacyjnych z zakresu właściwego zarządzania swoimi finansami. Najnowsze z nich to tzw. platforma grywalizacyjna – Score Hunter, łącząca aspekt edukacyjny i rozrywkowy, stwarzająca możliwość eksperymentowania w świecie gry, by w efekcie zdobytą wiedzę
i wnioski wykorzystać w praktyce, w realnym świecie.

Według GUS, na 31,5 mln dorosłych Polaków, 3,1 mln osób ma między 18 a 24 lata. Więcej niż połowa z nich (52 proc.) to studenci.

- Młodzi coraz odważniej podchodzą do pożyczania pieniędzy. Z danych BIK wynika, że przez rok przybyło 33 tys. kredytobiorców. Kredyty ma obecnie 630,5 tys. osób w wieku do 24 lat, a ich wartość to 7,3 mld zł. Właśnie dlatego jeden z modułów platformy został udostępniony również  studentom oraz uczniom ostatnich klas szkół ponadpodstawowych – mówi Malgorzata Bielińska, Dyrektor ds. Edukacji Grupy BIK.  Z Platformy skorzystało dotąd prawie 3 tys. osób.

Na czym polega gra?

Score Hunter to gra, która przenosi użytkownika w świat tematów niełatwych, lecz opowiedzianych
w przystępny sposób, z lekkim przymrużeniem oka. Wystarczy zarejestrować się na scorehunter.pl
i włączyć do gry. Całość podzielona jest na kilka sekcji tematycznych: wiarygodność kredytowa, kradzież tożsamości, Alerty, BIK ogólnie oraz sekcja video.

Za wykonanie prostych zadań i quizów oraz prawidłowe odpowiedzi, przyznawane są punkty, które można wymienić na nagrody, o ile jest się szybszym niż inni gracze. Dla kreatywnych i spragnionych rywalizacji użytkowników opracowano tzw. wyzwania, czyli specjalny typ zadań, dzięki którym zdobywa się dodatkowe punkty. W każdej chwili, na własnym koncie, można sprawdzić statystyki, liczbę zdobytych punktów oraz swoją pozycję na tle innych graczy.

W powiadomieniach znajduje się lista wszystkich własnych aktywności na platformie. Pomocą służą materiały edukacyjne, m.in. artykuły, porady ekspertów w formatach video. Specjalnie opracowana baza wiedzy nie pozwala błądzić w grze, na bieżąco wspiera poradami w dowolnym momencie,
w którym użytkownik potrzebuje pomocy, pozwala powrócić do wszystkich materiałów video, wykorzystanych do gromadzenia punktów. Każdy z graczy może również samodzielnie stworzyć własny profil użytkownika.

- Score Hunter to propozycja dla osób, które chcą sprawdzić się w niełatwej dziedzinie finansowej. Tymczasem, jak wskazują badania opinii, w tym przedmiocie wciąż brakuje wiedzy. Potencjał jest duży, bo niemal prawie połowa dorosłych Polaków korzysta z różnych form finansowania. Powinniśmy więc posiadać przynajmniej podstawową wiedzę o tym, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zarządzać swoimi finansami – wyjaśnia Małgorzata Bielińska.

BIK wyszedł naprzeciw i stworzył grę skierowaną do wielu pokoleń. Do współpracy przy produkcji filmów video, zaprosiliśmy blogerów i youtuberów, takich jak Jan Favre (Stay Fly), Marek Hoffmann (AdBuster), Adam Drzewicki (Matura to bzdura) oraz Natalia Tur (Nishka). W produkcję zaangażowanych było również kilkoro wolontariuszy - pracowników BIK. Na BIKTV, dostępnym na kanale YouTube, można oglądać zapis wszystkich filmów video, dostępnych w grze.

- W lekki, przystępny a zarazem nowoczesny sposób, jakim jest gra, chcemy przekazać wiedzę na temat korzyści płynących z posiadania dobrej historii kredytowej, przypomnieć o konieczności chronienia swoich danych osobowych i pokazać, w jaki sposób kształtuje się wiarygodność finansową. Mniej zorientowanym chcemy uświadomić, czym zajmuje się BIK, co to jest scoring albo z czym wiąże się poręczenie kredytu – dodaje Małgorzata Bielińska.

Wypowiedź ekspercka: Kanał BIKTV

Metryka gry Score Hunter:

Firma: BIK

Branża: IT, finanse

Obszar tematyczny: wiarygodność finansowa, ochrona tożsamości

Producent wykonawczy: Gamfi

Gra Score Hunter obsługiwana jest na komputerach i urządzeniach mobilnych (na monitorach dotykowych, oraz tabletach i smartfonach).

Załączniki